Książka

Książka „Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat” to opowieść francuskich studentów szkoły biznesowej, Matthieu i Jonasa, którzy przerywają naukę na dwa lata, aby poświęcić się poznawaniu zjawiska, które ich pasjonuje: działalności przedsiębiorców społecznych. Efektem ich podróży po świecie są fascynujące portrety „przedsiębiorców, którzy zmieniają świat”: od Senegalczyka Bagoré Bathily, który skupuje mleko od półkoczowniczych hodowców bydła i wspiera rdzenne populacje, po Francuza Arnaud Poisonnier, twórcę platformy solidarnościowej, na której osoby z bogatych krajów udzielają mikropożyczek mieszkańcom Trzeciego Świata.
Autorzy adresują książkę do swojej generacji, pokolenia millenialsów, którzy od kariery zawodowej oczekują poczucia sensu, sprawczości i harmonii z ich ideałami. Ale kartezjańska umiejętność opisywania zjawisk i młodzieńcza werwa sprawiają, że
książka porywa i uskrzydla bez względu na wiek. Lektura umacnia w nas poczucie, że każdy może zmieniać świat. A możliwości jest mnóstwo, bo książka jest skarbnicą inspiracji, a niektóre pomysły wystarczy przenieść na polski grunt.

Inicjatorką wydania polskiej wersji książki jest Virginie Little, założycielka i prezeska firmy Little Greenfinity, a podjęło się go Wydawnictwo Nieoczywiste. Premiera publikacji odbyła się podczas konferencji “Ekosystem pozytywnego wpływu” w dniu 23 października 2018. Na miejscu można było nabyć książkę po polsku, a także  w wersji oryginalnej, po francusku, i otrzymać dedykację od autorów. 

Tytuł oryginalny: „Les entrepreneurs qui changent le monde”
Matthieu Dardaillon i Jonas Guyot
Wyd. Rue de l’échiquier
We Francji książka ukazała się po raz pierwszy w 2014r., w listopadzie 2017r. wydano jej wznowienie.
Wydanie polskie jest jej pierwszym przekładem na język obcy!

Aby dać Państwu przedsmak pozytywnego przekazu, jaki niesie ta książka oraz ogromu zawartej w niej wiedzy o przedsiębiorcach społecznych, intraprzedsiębiorcach i infraprzedsiębiorcach (wraz z przykładami osób i firm, które wcielają się w te role), zachęcamy do obejrzenia TED Talk z udziałem jej współautora, Matthieu Dardaillona. Film w jęz. francuskim z polskimi napisami jest dostępny na kanale YouTube Little Greenfinity.
Jest on częścią playlisty, którą tworzymy z myślą o wszystkich „ŚwiatoZmieniaczach” – aby dostarczać im pozytywnych impulsów i inspiracji do działania!

Logo Institut Français
Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Instytutu Francuskiego w Polsce w ramach Programu Wsparcia Wydawniczego Boy-Żeleński.
Cet ouvrage, publié dans le cadre du Programme d’aide à la publication Boy-Żeleński, a bénéficié du soutien de l’Institut français de Pologne.
Close Menu