Cieszymy się, że do grona partnerów konferencji „Ekosystem pozytywnego wpływu” dołączyło Stowarzyszenie Francja-Polska, które z entuzjazmem wspiera projekty francusko-polskie we wszelkich dziedzinach. Współpraca w tematyce zrównoważonego rozwoju została zapoczątkowana przy okazji konferencji poświęconej filozofii zero waste „Dom bez odpadów” w listopadzie 2017r.

Stowarzyszenie Francja-Polska jest organizacją non-profit, która od 1995 r. reprezentuje środowisko absolwentów studiów francuskojęzycznych w Polsce liczące przeszło 10.000 osób.

Oprócz działalności ukierunkowanej na integrację swoich członków i sympatyków, Stowarzyszenie działa na rzecz promocji francuskiego języka i kultury oraz pogłębiania relacji między Francją a Polską w wielu obszarach, od nauki po sport.

Stowarzyszenie wspiera także polsko-francuskie projekty artystyczne.

Stowarzyszenie jest autorem innowacyjnego projektu multimedialnego popularyzującego język francuski wśród polskich dzieci w wieku 10-12. lat, www.mowimypofrancusku.pl, który był prezentowany na 2.Światowym Forum Języka Francuskiego w Liège, w Belgii.

Stowarzyszenie Francja-Polska jest wiodącą organizacją pozarządową w Polsce, która działa na rzecz współpracy z Frankofonią. Ma status oficjalnego promotora Igrzysk Frankofonii, jest też inicjatorem projektu „Polska2025” promującego kandydaturę Polski jako gospodarza X Igrzysk Frankofonii

Close Menu